Egy friss kutatásból megtudhattuk, hogy a melegebb hőmérsékletű napokon, a bejelentett kutyaharapások száma növekszik. Az az, a kutyák is olyan rosszul tudnak reagálni a melegre, mint az emberek, idegesebbek, frusztráltabbak lesznek tőle.
A Harvard Medical School tudósai nyolc amerikai várost, például Los Angelest, Houstont és New York City-t vizsgálták, azon belül is a nyilvánosan elérhető kutyaharapási adatait 2009 és 2018 között. Majd ezt követően ezeket az adatokat összevetették a napi hőmérsékletekkel is, és a vizsgált időszakokban 70 000 kutyaharapást jelentettek be.
A vizsgált időszakok és a kutyaharapások száma között jelentős összefüggést találtak a kutatók, mégpedig azt, hogy a magasabb UV- sugárzású napokon 11%-kal több kutyaharapást jelentettek be, mint az alacsonyabb UV- sugárzású napokon. A harapások száma szintén növekedett a magasabb hőmérsékletű napokon, pontosan 4%-kal.
Arra a következtetésre jutottunk, hogy a kutyák, illetve az emberek és a kutyák közötti interakciók ellenségesebbek a forró, napos és szmogos napokon, ami azt jelzi, hogy a szélsőséges hőség és a légszennyezés társadalmi terhei közé tartoznak az állati agresszió költségei is”- fogalmaztak a szerzők a Scientific Reports című folyóiratban csütörtökön megjelent tanulmányukban.